PROČ NEMÁME RYCHLODABINGY?

19. ledna 2018 v 22:47
mladá generace nepamatuje dobu vhs videokazet. starší snad ještě jo. vyrůstal jsem v druhý polovině 90. let a to už rychlodabing nahradil profesionální dab z barrandova, ale přesto se mi ještě dostalo pod ruku pár starších kazet na který dělal dabing jeden koktavej dabér. kouzlo něčeho takovýho je nepopsatelný. zkušenost jako když vám někdo vypráví pohádku na dobrou noc.


současnost je pro rychlodabing jak dělaná. sehnat a stáhnout zbrusu nový béčkový filmy je snadný a na tvorbu rychlodabingu stačí mobilní telefon s nahrávánim zvuku a jeden software na editaci videa. nadšenci se spíš uchylujou k titulkování. výsledkem jsou titulky plný chyb a nejen gramatických. občas se najde i významová chyba, kde prostě někdo blbě pochopil význam dialogu. tak rád bych zkoukl třeba attack of the killer donuts s rychlodabingem. a těch filmů je víc - dahmer vs gacy, raptor ranch, zombie cats from mars, karate kill, inbred, swamp ape, green room, harbinger down, return to nuke'em high vol.1, zombie massacre, atd. atd. příkladů můžu nasekat celej seznam... přesně jako tenkrát nakonci 80's, kdy nadšenci "rychlodabovali" horor béčka, sci-fi a rvačky, i dneska tyhle filmy pořád vznikaj. v novym a lepšim provedení. apeluju na někoho, kdo má zápal pro věc. vyserte se na titulky. dělejte dabing! nahrát ho je snadný a rychlý, proto se tomu taky řiká rychlo<<dabing.

oživme rychlodabing!

pro inspiraci doporučuju youtube kanál horrornymphs s širokou nabídkou video trailerů https://www.youtube.com/user/horrornymphs/videos
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama