KONZUMACE ALKOHOLU

18. ledna 2018 v 4:12
uvažovat ze svý osobní perspektivy mě baví víc, než uvažovat empaticky z pohledu někoho jinýho. asi protože mi to jde líp. jednou z věcí, co jsem já osobně nikdy moc nedělal, je chlast. když mi bylo asi 16-17, ulítával sem spíš na thc (na trávě, na marihuaně...nebo jak to znáte vy.) alkoholu sem nepřišel na chuť. nikdy. tim nechci říct, že je marihuana tak moc lepší, než alkohol, protože neni, ale o tom možná někdy jindy.

spousta lidí, i těch, co považuju za inteligentní a zajímavý se pravidelně, s radostí a hojně oddává alkoholu. těm nejtvrdším destilátům. a když ne těm, tak aspoň o to víc pivu nebo vínu. alkohol je v západní civilizaci, řekl bych, nejrozšířenější rekreační drogou. chlastaj skoro všichni. všude. asi před rokem sem četl článek, že se dokonce i africký opice naučily chlastat, když se jim podařilo dostat se do jakýhosi skladu s lihovinama. nepil sem nic alkoholickýho asi půl dekády, ale matně si na ten stav vzpomínám. člověk je tak jakoby napůl knockoutovanej, uvolněnej, bezstarostnej. hlučnej. možná má lepší náladu a víc se směje. ale jak kdo. určitě znáte člověka, kterej po alkoholu sebelítostivě brečí nebo se chce s každym rvát. a mě jako uplnýho abstitenta zajímá jak se to vlastně celý stalo... jak je možný, že konzumace alkoholu je v naší společnosti tak rozšířená, tak akceptovaná a tak normální? nejsou to jen češi. pijou všechny národy. němci, angličtani, američani, švédi, francouzi, rusáci (mistři světa) a pak dál na východ jsou muslimský země. tam je alkohol zakázanej.

asi vim co za tou oblíbeností alkoholu vězí. lidi si chtěj odpočinout. hlavně duševně. chtěj si v klidu sednout s přáteli, navodit stav opojení a na chvíli se odreagovat od věčnýho stresu běžnýho života...nebo vyjímečnýho života, protože alkoholismus zasahuje i nejbohatší celebrity. k tomuhle článku mě dokopalo zjištění, že je bam margera zase v léčebně. někdo řekne, že nemůžu lidem vyčítat pití, když se sám láduju antidepresivama, ale já mám profesionálně diagnostikovanou úzkostnou poruchu. mám chemickou nerovnováhu v mozku a na tu mi nepomůžou meditace ani fyzická aktivita jako běhání nebo tak podobně. mám svuj problém a řešim ho s doktorama. ani předtim sem neřešil úzkosti alkoholem. takže co máte vy? máte taky nějakej problém s hlavou, že se nedovedete tak dobře bavit bez alkoholu?

protože je alkohol tak oblíbenej, spousta lidí ho začne pít prostě protože ho pijou ostatní. to neni známka nějaký stádovosti nebo tak. je to docela přirozenej proces začleňování se. pokud nechcete bejt outsider, děláte prostě to co dělaj ostatní. každej začíná pít prostě protože se to tak obecně dělá. je to společenská norma. pojďme pít, protože je to legální, levný a je to super zábava pro všechny. jsme kaliči. hurááá. vidim vás každou neděli ráno, když jdu z noční směny, jak vás drží na nohou podobně zlitý kamarádi. je to zábava snažit se přelejzat zábradlí, když sotva vim kde je nahoře a kde dole... když si celej tejden držíme v práci seriózní tvář, chceme si pak o víkendu hrdě dokázat, že i tak jsme pořád ještě divoši...nejsme svázaný otroci, ani žádný vznešený fajnovky věřící v boha. ne! jsme rebelové. hop tam s panákem.

já alkohol nepiju. nemám moc kamarádů, ale nevim jestli je to způsobený mojí abstinencí. možná jo, možná trochu a možná vůbec. stojim opodál a ptám se, jaktože lidem alkohol chutná... jaktože jsou ochotný utratit tolik prachů a jaktože je jim takle ukradený zdraví. ooops. no jo, zdraví... o negativnim vlivu alkoholu na zdraví neni nutný se dlouze rozepisovat. článků, co píšou o vědecky podložených nežádoucích učincích alkoholu na zdraví jsou na webu tisíce. nemusíme bejt ani nikterak odborný. i uplnej lajk přece dávno ví jaký je alkohol svinstvo. chlast je jed, kterej se tělo snaží zvrátit. znáte zvracení na záchodě nebo na chodníku? jóó. tak tim se tělo pokouší bránit. potom, co si někdo do žaludku dobrovolně nalil trochu moc absinthu nebo whiskey nebo čehokoliv. můžete vypít litr vody z louže a pro vaše tělo bude pravděpodobně snazší urovnat škody, než škody co napáchá litr čistý vodky. po louži těžko budete mít druhej den po probuzení bolehlav nebo okno. pití alkoholu neni zkrátka dobrý pro tělo v žádnym ohledu ...a nakolik je blahodárný pro mysl? nevidim, že by alkohol někdy někoho posunul dál. většnou je to naopak. kdo podlehne alkoholu, má tendence ztrácet kontrolu a klesat ke dnu. zaspí do práce, vyhodí ho z práce, zanedbává povinnosti, zanedbává vztahy, sebe sama... takže když si to shrneme, konzumace alkoholu vede k poškození těla, i mysli. dívám se a to zleva zprava a fakt nevidim jedinej dobrej důvod pít alkohol... a že to většina lidí dělá? no, asi ví většina lidí něco, co já ne.

the end
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama