SPOTŘEBNÍ ELEKTRONIKA

27. října 2017 v 23:54
POSLEDNÍ DVA DNY DĚLÁM DOMA ÚKLID. ZBAVUJU SE NEPOTŘEBNÝCH VĚCÍ. STAHUJU DATA ZE STARÝCH CÉDÉČEK NA HDD A NOSIČE VYHAZUJU DO KONTEJNERŮ NA ELEKTROODPAD. VYHAZUJU TAKY PAPÍRY A PLASTY. KONEČNĚ MI DOŠLA TRPĚLIVOST SE STARYM BORDELEM A OPUSTIL MĚ TRAPNEJ SENTIMENT, TAKŽE VŠECHNO, CO UŽ NEPOTŘEBUJU, JDE DO KOŠE NEBO DO BAZARU. PŘIVEDLO MĚ TO NA TÉMA ELEKTRONICKÝCH SPOTŘEBIČŮ. PRODÁVÁM HRY NA PS3 A PS2, A POZORUJU, ŽE CENA TĚCHLE VIDEOHER ŠLA ZA TY ROKY, CO MI TU LEŽELY VE SKŘÍNI HODNĚ DOLU. PŘIŠLY TOTIŽ NOVĚJŠÍ KONZOLE (PS4, XBOX1) A NIKDO UŽ STARÝ HRY NEHRAJE. PŘITOM BY SI O NĚ JEŠTĚ PŘED PÁR LETY URVALI RUCE. STEJNĚ TAK JE TO S MYM PLNĚ FUNKČNIM SAMSUNG PC MONITOREM, KTEREJ ZATIM ZKOUŠIM PRODAT NA 400KČ.

AŽ NĚCO PRODÁM A PŘIJDU K PENĚZŮM, KOUPIM MOBIL A UŽ PROJÍŽDIM HEUREKU A KOUKÁM PO NĚJAKYM PRO MĚ VHODNYM KOUSKU. SEM DOCELA OLD SCHOOLER. ANI V ROCE 2017 NETOUŽIM PO SMARTPHONU A MÍSTO TOHO VYBÍRÁM MEZI KLASICKÝMA KLÁVESOVÝMA MOBILAMA. STAČÍ ABY MĚL FOŤÁK, KAMERU, BUDÍK, SLOT NA SD KARTU, SVÍTILNU A TŘEBA POZNÁMKY. ZROVNA TEĎ MÁM VYHLÍDNUTEJ MODEL OD ALLVIEW ZA CCA 1500,-KČ. V PONDĚLÍ NA NĚJ JDU KOUKNOUT DO DATARTU.

DÍVÁM SE NA NABÍDKU OBCHODŮ A NA CENY, A UDIVUJE MĚ, JAK MŮŽE NĚKDO ZAPLATIT ZA MOBIL TŘEBA I 8 TISÍC. TELEVIZE SE POHYBUJOU ZHRUBA KOLEM 10 000 A JÁ PROSTĚ NECHÁPU JAK MŮŽOU MÍT TYHLE BLBOSTI PRO KOHOKOLIV TAKOVOU CENU. CO SE TÝČE ELEKTRONIKY, LIDI SOU NESKUTEČNĚ ZHÝČKANÝ. VĚTŠINĚ LIDÍ JE JEDNO, JESTLI MASO K VEČEŘI POCHÁZÍ OD ANTIBIOTIKAMA NADOPOVANÝ KRÁVY, ALE NEDEJ BOŽE, ABY MĚL FOŤÁK V MOBILU JEN 3MEGAPIXELY NAMÍSTO STANDARDNÍCH DESETI. OBČAS KOUKÁM NA RECENZE NA RŮZNÝ ZAŘÍZENÍ A KDYŽ SLYŠIM TU KRITIKU, CHYTÁM SE ZA HLAVU, PROTOŽE VYPICHUJE TY NEJPITOMĚJŠÍ DETAILY. ULTRA HD JE MÁLO. LEPŠÍ 4K. CHCEME SPÍŠ KAMERU S 60FPS, PROTOŽE 40FPS NAŠIM VYSOKÝM NÁROKŮM NESTAČÍ.

NEJSEM MOC SPOLEČENSKEJ PAVOUK. VĚTŠINU ČASU TRÁVIM SÁM A SVĚT POZORUJU JAKO BY Z EXILU, TAKŽE MOŽNÁ SE MÝLIM A VĚTŠINĚ LIDÍ JSOU TYHLE HODNOTY U SPOTŘEBNÍ ELEKTRONIKY UKRADENÝ STEJNĚ JAKO MĚ, ALE MOMENT, TO SI JAKO NĚKDO FAKT KOUPÍ TELEVIZI ZA 18 000,- ??? PROBOHA PROČ? VĚTŠINU TĚCH NADUPANÝCH FUNKCÍ PRAVDĚPODOBNĚ STEJNĚ NAJDETE NA TELEVIZI ZA 2 500,- A Z BAZARU JEŠTĚ LEVNĚJI. JASNĚ, ŽE JÁ NEMÁM PRACHY A DRAHOU TELEVIZI SI NEMŮŽU DOVOLIT, ALE ZROVNA TOHLE MĚ ANI TROCHU NEŠTVE. DYŤ PŘECE POŽITEK Z DOBRÝHO FILMU MI POSKYTNE I STARÁ ANALOGOVÁ TELEVIZE ZA 200,-KČ!!! TAK O CO VLASTNĚ PŘICHÁZIM? O SPOLEČENSKEJ STATUT? A SAKRA.

POCHOPIM, ŽE JE DOBRÝ INVESTOVAT TŘEBA DO SLUŠNÝHO POČÍTAČE NEBO LAPTOPU, KDYŽ OD NĚJ POTŘEBUJETE URČITEJ VÝKON K PRÁCI, ALE CO SE TÝČE VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT (TELEFONY, TELEVIZE, KAMERY, FOŤÁKY) POKROK ŠEL NATOLIK KUPŘEDU, ŽE SI POŘÍDÍTE SLUŠNOU VĚC I ZA NÍZKOU CENU. NEJLEVNĚJŠÍ SMARTHONE NA ČESKYM TRHU JE ALLVIEW P42 A KDYŽ SI HO KOUPIM, MŮŽU NA NĚM DĚLAT VĚTŠINU ÚKONŮ, CO NA SMARTPHONU ZA 8 000KC. ROZDÍLY SOU PRAKTICKY MIZIVÝ.

SÁM SEBE SE PTAM, JESTLI ZA TIMHLE TRENDEM NENI PROSTĚ MARNIVOST, DOMÝŠLIVOST A LIDSKÁ JEŠITNOST. KOUKNĚTE NA MĚ. MÁM SMARTHONE ZA DESÍTKU. KOUKEJTE, JAKEJ SEM PÁV. NASVĚDČUJE TOMU I POTŘEBA TĚCHLE PÁVŮ VYSMÍVAT SE LIDEM, KTERÝ DRAHÝ VĚCI NEMAJ. MNĚ OSOBNĚ SE TO NESTALO, ALE VIDIM TO TŘEBA PRÁVĚ NA WEBU. V DISKUZNÍCH FÓRECH, V RECENZÍCH, NA FACEBOOKU. LIDI, CO UTRÁCÍ ZA TECHNOLOGIE TĚŽKÝ PRACHY SOU NA SEBE VELMI HRDÝ. JÁ MÁM VŠECHNO LEVNÝ A SEM NA SEBE TAKY HRDEJ.

ŽE SOU LIDI TAKHLE UPJATÝ NA PŘEDRAŽENOU ELEKTRONIKU SOUVISÍ S DOBOU A S KLIMATEM KAPITALISTICKÝ SPOLEČNOSTI, KDE ŽIJEME. LIDI SOU PŘEMNOŽENÝ. JE NÁS TOLIK, ŽE BYSME MOHLI PRACOVAT 30 HODIN TEJDNĚ A O CHOD CIVILIZACE BY BYLO POSTARÁNO, POKUD BY TO NĚKDO MOCNEJ A VÝZNAMNEJ DOVEDL ZESHORA SPRÁVNĚ ZORGANIZOVAT. JENŽE LIDI SOU OCHOTÝ DŘÍT A MAKAT AŽ 12 HODIN DENNĚ, ABY SI VYDĚLALI NA "HEZKÝ VĚCI" A PROTO MAKÁME VE FABRIKÁCH A VE SKLADIŠTÍCH VĚTŠINU SVÝHO ŽIVOTA, DOKUD JSME TOHO FYZICKY SCHOPNÝ A NAKONEC NÁS NAHRADÍ MLADŠÍ GENERACE, A NÁM DOMA ZŮSTANE HROMADA BEZCENNÝCH ELEKTROSPOTŘEBIČŮ, CO BYLY KDYSI HYPE, ALE DÁVNO PŘIŠLY NOVĚJŠÍ "LEPŠÍ" APARÁTY. TRVÁ TO UŽ DESÍTKY LET. SLEDUJEME MICROSOFT, JAK SOUTĚŽÍ S APPLEM O SVĚTOVÝ PRVENSTVÍ, ALE MÁLOKDO SE ZASTAVÍ S PROCITNUTIM, ŽE JEJICH BOHATSTVÍ STOJÍ NA KRVI, POTU A TVRDÝ PRÁCI LIDÍ, KTERÝ PRO SLEPĚ UCTÍVAJ JEJICH PRODUKTY.

KDYBY EXISTOVAL NA TRHU JEN JEDEN MODEL MOBILNÍHO TELEFONU PRO VŠECHNY, STÁL BY 10 KORUN. MĚL BY VŠECHNY NEJNOVĚJŠÍ FUNKCE A I ZA CENU POUHÝCH DESETI KORUN BY VYDĚLÁVAL SVÝ FIRMĚ PRACHY, PROTOŽE BY SI HO KOUPILI VŠICHNI NA SVĚTĚ. STEJNĚ TAK JE TO S TELEVIZEMA, FOŤÁKAMA, AUTAMA, OBLEČENIM, PRODUKTY BY POŘÁD VYDĚLÁVALI, ALE MÍŇ A TO SI BILIONOVÝ KORPORACE NECHTĚJ ANI PŘEDSTAVIT. MOŽNÁ I VY SI MYSLÍTE, ŽE KDYBY BYLO VŠECHNO STEJNÝ, ZMIZELA BY ZE SVĚTA ROZMANITOST, ALE JÁ NESOUHLASIM. ZBOŽÍ NEVYTVÁŘÍ ROZMANITOST. TU VYTVÁŘÍME MY LIDI A VYTVÁŘÍME JÍ SVYM JEDINEČNYM CHOVÁNIM A JEDINEČNYM UVAŽOVÁNIM. DEJTE TISÍC STEJNÝCH KAMER DO RUKOU TISÍCOVCE RŮZNÝCH LIDÍ, A VZNIKNE TISÍC RŮZNÝCH FILMŮ. ROZMANITOST JE V LIDECH. NE VE VĚCECH, KTERÝ POUŽÍVÁME.

MÁM TU PO RUCE DESET LET STAREJ FOŤÁK FUJIFILM, CO STÁL PŮVODNĚ ASI 2 000KČ A KDYŽ SEM NAHRAJU JPEG OBRÁZKY, CO SEM NA NĚM KDYSI DÁVNO POŘÍDIL, NIKOHO Z VÁS ANI NENAPADNE, ŽE VYPADÁ OBRAZ MOC STAŘE. TO PROTOŽE UŽ PŘED TĚMA DESETI ROKAMA BYLY FOŤÁKY TAK POKROČILÝ, ŽE NENI KAM DÁL JÍT. UŽ NENI CO ZLEPŠOVAT. CO SE TÝČE ELEKTRONIKY, JSME NAKONCI. S AUTAMA JE TO STEJNÝ. SMYSLEM AUTA JE DOSTAT VÁS NEBO NÁKLAD Z BODU A DO BODU B. PAMATUJETE? PROSTĚ CHCI ŘÍCT, ŽE LIDSTVO VĚNUJE MOC ČASU, PROSTŘEDKŮ A ENERGIE NA VÝROBU ZBYTEČNÝHO SHITU.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca | E-mail | Web | 28. října 2017 v 0:10

Jo fugifilm jsem kdysi měla

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama