RECENZE NA "THIS IS JUST TO SAY" OD BED

29. října 2017 v 0:00
VÁU, PROSTĚ VÁU. MUZIKA JE KOMUNIKAČNÍ PROSTŘEDEK. POMOCÍ HUDBY MŮŽETE VYJÁDŘIT TY NEJHLUBŠÍ POCITY, A "THIS IS JUST TO SAY" OD BED ZNÁZORŇUJE NEZKRESLENOU LÁSKU. PRAGMATICKÝ PARTNERSKÝ SOUŽITÍ MUŽE A ŽENY. NEMLUVIM O TAKOVÝ TÝ ROMANTICKÝ COOL INTELIGENTNÍ POZÉRSKÝ LÁSCE Z ROMANTICKÝCH KOMEDIÍ A SERIÁLŮ. MÁM NA MYSLI BĚŽNÝ PARTNERSTVÍ, KTERÝ ZAŽIJE VÍCE MÉNĚ KAŽDEJ, KOMU SE JEN TROCHU POŠTĚSTÍ.

ROZJEZD JE CITLIVEJ. CITOVĚ ZABARVENÝ DRNKÁNÍ NA PŘIMÁČKLOU STRUNU. SYMBOLIZUJE KŘEHKOST, POMALEJ VSTUP, OPATRNOST... TO JSOU POCITY, KTERÝ VYVSTÁVAJ, KDYŽ POZNÁTE NĚKOHO NOVÝHO, KDO VÁS NA PRVNÍ POHLED FASCINUJE A VY NECHCETE NIC POSRAT. JDETE NA VŠECHNO OPATRNĚ, POMALU. TENHLE SONG TO DĚLÁ STEJNĚ. A PAK BOOOM, SLYŠÍTE JEDEN OSAMĚLEJ, ALE MOCNĚ VIBRUJÍCÍ AKORD. MÁME JASNO. VÍTE, ŽE SE KURVA BLÍŽÍ NĚCO OSUDOVÝHO. JE TO TADY. LEHCE NERVNÍ, LABILNÍ MELODIE S ARYTMICKOU BICÍ LINKOU JAKO BY VÁS TÁHLA Z OBLAKŮ NA PEVNOU ZEM, PROTOŽE ŽIVOT NENI POHÁDKA. ŽIVOT NEJSOU SPLNĚNÝ SNY. ŽIVOT JE VSTÁVÁNÍ BRZO RÁNO DO PRÁCE, ŽIVOT JE VÝMĚNA LETNÍCH PNEUMATIK NA ZIMNÍ. ŽIVOT JE UPLNĚ OBYČEJNÝ JARNÍ ODPOLEDNE.

S NÁSTUPEM MLUVENÝHO SLOVA ROZKRÝVÁME TAJEMSTVÍ, BÁSEŇ OD WILLIAMA CARLOSE WILLIAMSE: "I HAVE EATEN THE PLUMS, THAT WERE IN THE ICEBOX, WHICH YOU WERE PROBABLY SAVING, SAVING FOR BREAKFEST. FORGIVE ME. THEY WERE DELICIOUS AND SWEET AND SO COLD."


VÍC NENI POTŘEBA ŘIKAT. CHLAP SE OMLOUVÁ SVÝ PARTNERCE, TŘEBA PO TELEFONU, ŽE SNĚDL JEJÍ OBLÍBENÝ JÍDLO, CO SI NECHÁVALA NA SNÍDANI. NEODOLAL. UDĚLAL MALOU SOBECKOU CHYBIČKU A MOC HO TO MRZÍ A ŽÁDÁ SVOU MILOVANOU O ODPUŠTĚNÍ. A ONA MU S ÚSMĚVEM ODPUSTÍ A POLÍBÍ HO, PROTOŽE NEPROVEDL NIC TAK ZÁVAŽNÝHO. NÁSLEDNÁ INTRUMENTÁLNÍ PASÁŽ TRVÁ (JAKO BY) VĚČNĚ A ZNÍ TROCHU MONOTÓNNĚ, PROTOŽE SPOLEČNEJ ŽIVOT DVOU LIDÍ JE PO ČASE TAKY (JAKO BY) VĚČNEJ A MONOTÓNNÍ. NUDNEJ A JEDNOTVÁTNEJ. PO PĚTI MINUTÁCH (PĚTI LETECH) SE SITUACE UKLIDNÍ. BICÍ USTUPUJE A ZŮSTÁVÁ MELANCHOLICKÝ VYBRNKÁVÁNÍ. TICHÁ SOUHRA. POROZUMĚNÍ BEZE SLOV. HLAVA VE KLÍNĚ. NEOTŘESITELNÁ DŮVĚRA. NENARUŠITELNEJ TÝM. V POSLEDNÍ FÁZI, OSMOU MINUTOU POČÍNAJE, UŽ OBA NABETON VÍ, ŽE SPOLU ZŮSTÁVAJ. STÁRNOU, ALE NEZTRÁCEJ JISKRU. SBÍRAJ KRÁSNÝ I HNUSNÝ ZÁŽITKY. ÚSPĚCHY A KRACHY. VEDOU PROSTEJ ŽIVOT NA JEDNOM ZAŠEDLYM PANELÁKOVYM SIDLIŠTI.

HODNOCENÍ: 100%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama