NECHODIM K VOLBÁM

28. října 2017 v 0:40 |  osobni
ANI NEVIM KOLIKRÁT SEM SI UŽ NECHAL UJÍT PŘÍLEŽITOST JÍT K VOLBÁM A UPLATIT SVUJ HLAS. NEJSEM SI ANI KISTEJ JAK ČASTO SE VOLBY VLASTNĚ KONAJ? JEDNOU ZA 3 ROKY? FAKT NEVIM. U VOLEB SEM NEBYL ANI LETOS A CHCI O TOMHLE NĚCO ŘÍCT. AŤ SI MŮŽE KAŽDEJ UDĚLAT PRO ZÁBAVU OBRÁZEK O JEDNOM VÍCE ČI MÉNĚ TYPICKYM NEVOLIČI.

NEJSEM Z TĚCH, CO NECHODÍ K VOLBÁM, PROTOŽE SOU PŘESVĚDČENÝ ŽE "JEDEN HLAS NIC NEZMĚNÍ". NE. MÁM JEDEN HLAS A TEN SE POČÍTÁ. TAKŽE MÁM MOŽNOST PODÍLET SE SVYM HLASEM NA DEMOKRACII, KTEROU MÁM MOC RÁD. K VOLBÁM NECHODIM Z JEDNOHO PROSTÝHO DŮVODU A TO ŽE SE PROSTĚ O POLITIKU NEZAJÍMÁM. POLITIKA JE HODNĚ KOMPLEXNÍ OBOR. ABYCH VĚDĚL KTERÁ BIJE, MUSEL BYCH POLITICE VĚNOVAT FŮRU VOLNÝHO ČASU. MUSEL BYCH SI GOOGLIT PROGRAMY VŠECH STRAN, MUSEL BYCH HODNOTIT DŮVĚRYHODNOST ČLENŮ TĚCH STRAN A POSUZOVAT FILOZOFII KANDIDÁTŮ S TOU MOJÍ OSOBNÍ FILOZOFIÍ. CO VLASTNĚ SEM? PRAVIČÁK? LEVIČÁK? KOMUNISTA? TOHLE SOU OTÁZKY, KTERÝ SI JINAK NEPOKLÁDÁM.

POVEDLO SE MI O VOLBÁCH ZACHYTIT JEN JEDNU ONLINE DEBATU MEZI OKAMUROU A BARTÁKEM. JEDINÝ CO SEM POCHOPIL BYLO, ŽE CHCE OKAMURA ZAKÁZAT V ČR ISLÁM, COŽ MĚ DOST ZARAZILO. NEJSEM MUSLIM, ANI VĚŘÍCÍ A DOKTRÍNA ISLÁMU JE PODLE MĚ ZAOSTALÁ STŘEDOVĚKÁ BLBOST, CO BY MĚLA SAMA OD SEBE PŘIROZENĚ VYHYNOUT, ALE NAPEVNO JÍ ZAKÁZAT? TO JE DOST EXTRÉMNÍ.

NA ÚZEMÍ ČESKÝ REPUBLIKY ZATIM ZAPLAŤPÁNŮ NEDOŠLO K ŽÁDNÝMU TERORISTICKÝMU ÚTOKU. MUSLIMŮ TU MÁME MINIMUM. OPRAVDU JE NUTNÝ TYHLE LIDI ZAČÍT UTLAČOVAT A PERZEKUOVAT? EVIDENTNĚ SOU UMÍRNĚNÝ A ŽIJOU S NÁMA V POKOJI A MÍRU. A PAK PŘIJDE HYSTERICKEJ OKAMURA A CHCE JIM ODEPŘÍT VÍRU, KTEROU PROVOZOVALI UŽ JEJICH RODIČE, PRARODIČE, PRAPRARODIČE A STOVKY GENERACÍ NAZPĚT? NESOUHLASIM. VLÁDA MÁ PRÁVO MUSLIMY REGULOVAT A TŘEBA ZAKÁZAT MUSLIMKÁM NOSIT NA VEŘEJNOSTI BURKY, ALE ZAKAZOVAT JIM JEJICH VÍRU JE ČIREJ FAŠISMUS. VIM, ŽE ISLÁM SE V MNOHA OHLEDECH CHOVÁ STEJNĚ RADIKÁLNĚ. TŘEBA TAKOVEJ ZÁKON SHARIA JDE VYLOŽENĚ PROTI EVROPSKÝM HODNOTÁM. ZAKAZUJE NEJRŮZNĚJŠÍ VĚCI, CO SOU V EVROPĚ BĚŽNÝ - KONZUMACI ALKOHOLU, REGISTROVANÉ PARTNERSTVÍ LIDÍ STEJNÉHO POHLAVÍ, ATD. RADIKÁLNÍ ODNOŽ ISLÁMU JE PRO MĚ STEJNĚ NEPŘÍPUSTNÁ JAKO ZÁKAZ ISLÁMU. TAKŽE TO JDE Z OBOU STRAN. KDYBYSME TOTIŽ ZAKAZOVALI MUSLIMŮM ISLÁM, JSME STEJNĚ EXTRÉMNÍ JAKO EXTRÉMNÍ MUSLIMOVÉ CO NÁM ZAKAZUJOU ATEISMUS... NEBYLO BY LEPŠÍ KDYBY OBĚ STRANY UBRALI NA SVYM EXTRÉMISMU? POŠUK OKAMURA. A TO CHCE KANDIDOVAT I NA PREZIDENTA. PRO KRISTA.

TAKŽE LETOS JSEM MĚL JASNO JEN V TOM KOHO ROZHODNĚ NEVOLIT. CO SE TÝČE OSTATNÍCH STRAN, DOSUD NEZNÁM JEJICH PROGRAM A JEJICH CÍLE. VÍTĚZNÁ STRANA "ANO" S BABIŠEM MÁ V PLÁNU KDO VÍ CO. VIM O PIRÁTECH, ŽE CHTĚJ ZLEGALIZOVAT MARIHUANU, TAKY CHTĚJ PŘIJÍMAT UPRCHLÍKY A DÁL ELEKTRONIZOVAT NAŠÍ ZEM. JEDNIM Z JEJICH NÁPADŮ JE SPUSTIT PARLAMENTNÍ VOLBY NA INTERNETU.

A TO BYLY VEŠKERÝ MOJE VĚDOMOSTI OHLEDNĚ KANDIDUJÍCÍCH STRAN A S TAK MINIMÁLNIM MNOŽSTVIM ZNALOSTÍ NEMŮŽU VYBRAT FAVORITA. OCENIL BYCH, KDYBY MI PŘIŠEL STRUČNEJ PŘEHLED PROGRAMŮ JEDNOTLIVÝCH STRAN DO EMAILU NEBO TŘEBA POŠTOU. DOZVĚDĚL BYCH SE TAK S JAKÝMA NÁPADAMA KAŽDÁ STRANA PŘICHÁZÍ A CO JE ZAČ.

V ČESKÝ ZEMI SE MI LÍBÍ. ŽIJU TADY CELEJ ŽIVOT A MÁM JÍ RÁD. DOUFÁM A SEM PŘESVĚDČENEJ, ŽE ZŮSTANE I PO VOLBÁCH NADÁLE STEJNÁ. DEMOKRATICKÝ VOLBY VYVOLÁVAJ V MNOHÝCH LIDECH NADŠENÍ A VÁŠNĚ, ALE MYSLIM, ŽE ZAS TAK ZÁSADNÍ NEJSOU. ANI SÁM OKAMURA NEJSPÍŠ NEMYSLÍ TO S TIM ZÁKAZEM ISLÁMU VÁŽNĚ. SPÍŠ VĚDĚL, ŽE VĚTŠINA ČECHŮ JE PROTIMUSLIMSKÁ A NEŠTÍTIL SE ŘÍCT TEN ABSURDNÍ NÁVRH NAHLAS, PROTOŽE VĚDĚL, ŽE SI TIM ZISKÁ HLASY. A NEMÝLIL SE. POLITIKA JE PROSTĚ HNUSNÁ HRA SOCIOPATŮ A JÁ SI RADŠI DĚLÁM STAROSTI SE ZÁBAVNĚJŠÍMA VĚCMA. TŘEBA POSLOUCHAM PODCAST EX-WRESTLERA RAVENA, JAK DISKUTUJE SE SCÉNÁRISTOU BUSBYM O BOOKINGU FIKTIVNÍCH WRESTLINGOVÝCH FEDERACÍ, PROTOŽE JE TO PRO MĚ DALEKO ZAJÍMAVĚJŠÍ A ZÁBAVNĚJŠÍ, NEŽ MEKOTÁNÍ NĚJAKÝHO BABIŠE NEBO SOBOTKY.

PEACE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca | E-mail | Web | 28. října 2017 v 0:55

Vítej v klubu

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama